IRIS - Central European Jamboree
Na Výstavišti

Jamboree

Středoevropské jamboree neboli Central European Jamboree (CEJ) je mezinárodní akce pro skauty a skautky ze zemí Visegrádské čtyřky. Koná se každé dva roky a o její pořádání se střídají skauti z Polska, Česka, Maďarska a Slovenska. Tohle léto bude Jamboree v krásném prostředí parku areálu Výstaviště.

Středoevropské jamboree nabízí mladým skautům a skautkám mnoho zajímavých příležitostí, ať už jde o pestrý program, inspiraci nebo mezinárodní přátelství. Zároveň je to skvělá možnost zažít atmosféru světových jamboree v komornější a dostupnější podobě. Účastníci se mohou těšit na různorodé sportovní aktivity, večerní ceremoniály, objevování zajímavých lokací hlavního města a také sdílení zkušeností se skauty z jiných zemí.

Nejste skauty? Nevadí, přijďte se podívat také!

V sobotu 6. 8. 2022 je od 14.00 do 18.00 hod. na Výstaviště zvána i široká veřejnost. Návštěvníci si za vstupní poplatek 100 Kč prohlédnou areál a stánky, a také budou mít příležitost se zúčastnit tzv. International Day, kdy se představí jednotlivé účastnické státy, mimo jiné prostřednictvím hudby, tance či skautských her. Pokud se chcete CEJ zúčastnit jako návštěvník, není třeba se dopředu registrovat, stačí přijít a nahlásit se u vstupu do areálu.

Mimo toho se návštěvníci mohou těšit na prohlídku areálu, stánky s upomínkovými předměty, domácí limonádu či Skautské muzeum.

Více najdete zde: https://cej2022.cz/about-the-event-en/

Buď připraven!

Rádi bychom, abyste si návštěvní den užili naplno a bez nepříjemností, proto, prosím, počítejte s tím, že v areálu lze platit pouze v hotovosti v CZK, vstup lze zaplatit i pomocí QR kódu. S ohledem na to, že naprostá většina účastníků je z ciziny, je hlavním dorozumívacím jazykem v areálu angličtina. Své psí parťáky, prosím, nechejte doma, a pokud už musí CEJ nevyhnutelně absolvovat s vámi, je z bezpečnostních důvodů potřeba, aby měli košík a byli celou dobu u vás na vodítku. Děkujeme!

Kde:

Spodní část areálu

Kdy:

2.–12. srpen