NeverMore 68
Na Výstavišti

neverMore 1408

Rok 1968 se už nesmí nikdy opakovat – to je myšlenka benefičního koncertu NeverMore 68, který na Výstavišti proběhne v neděli 21. srpna 2022. Pojďte si připomenout 54. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy hudbou i v obrazech.

Na akci vystoupí sólo Lenka Dusilová, Jaroslav Hutka, Hudba Praha, alternativní rocková kapela Nylon Jail a ukrajinská popová a r'n'b zpěvačka Birdsy žijící v Praze. Přímo z ukrajinské fronty k nám dorazí populární kapela Brunettes Shoot Blondes. Večer budou moderovat Světlana Witowská a Jindřich Šídlo.

Místa jsou pouze ke stání.

Vstup zdarma. Výtěžek z vašich dobrovolných příspěvků, které budete moct darovat na místě, poputuje ukrajinské ambasádě a poslouží na Ukrajině tam, kde jsou peníze nejvíc potřeba.


Line-up

17:30 Doors
18:00 – 18:25 Nylon Jail
18:40 – 19:10 Birdsy
19:25 – 19:45 Lenka Dusilová sólo
20:00 – 20:25 Jaroslav Hutka
20:35 – 21:05 Brunettes Shoot Blondes
21:30 – 22:00 Hudba Praha
22:00 Konec

Účinkující

Lenka Dusilová, Jaroslav Hutka a Hudba Praha jsou českému publiku známá jména, která pravděpodobně není třeba nijak extra představovat. Dvě poslední možná mladší ročníky začnou googlit, ale starším se vybaví nejedna vzpomínka a písnička.

Česká alternativní rocková kapela Nylon Jail byla jednou ze skupin, které se v roce 2013 vydaly na Ukrajinu a koncertovaly v rámci tzv. Euromajdanu. Kapela podporuje Ukrajinu dlouhodobě a letos navíc slaví 10tileté výročí. Poslechněte si, jak zněl Nylon Jail v Kyjevě.


Brunettes Shoot Blondes
Jedna z největších ukrajinských indie rockových kapel reprezentovala Ukrajinu na mezinárodních soutěžích jako Eurovision nebo X Factor. Před válkou vystoupili v rámci svého evropského turné na festivalech Sziget, Waves of Vienna nebo českých Metronome či Colours of Ostrava. Aktuálně jsou členové kapely součástí ukrajinské domobrany, takže k nám přijedou doslova z fronty. Navzdory tomu, čím procházejí, pracují ve volných chvílích na novém EP a některé z připravovaných skladeb zazní i na pražském koncertě.

Brunettes Shoot Blondes - You’ve Got to Move Live


Birdsy
Birdsy je popová a r'n'b zpěvačka, songwriterka a producentka z Ukrajiny. Úspěšně se zúčastnila ukrajinské verze soutěže The Voice. Po začátku války na Ukrajině emigrovala do Prahy, kde sestavila novou kapelu z ukrajinských hudebníků. Poprvé v ČR vystoupila na akci UKAUKRAJINU, která se konala v květnu v holešovické tržnici.

Birdsy – Aperol


Výstava

Koncert NeverMore 68 doprovází výstava velkoformátových fotografií v prostoru před Výstavištěm, na které si můžete připomenout nejen momenty z pražských ulic ze srpna 1968, ale i smutné záběry ze současné Ukrajiny. Výstava je rozdělena na dvě části, které od sebe dělí 54 let. Jmenovatel je ale v obou případech stejný - okupace sovětskými/ruskými vojsky.

Jak vypadala srpnová okupace v roce 68 v ulicích Prahy a Liberce, dokumentují vybrané fotografie ze soboru „Smutek těch dní“ Václava Berdycha. Záběry z Boroďanky, Kyjeva nebo Buči ukazují válku v obrazech Very Blansh a Eduarda Kryzhanivskyiho.


Běh za mír

Run for peace. Run for Ukraine.
V rámci letošní připomínkové akce NeverMore 68 si můžete zaběhnout charitativní Běh za mír, jehož výtěžek putuje na pomoc Ukrajině.
Start i cíl běhu je před Výstavištěm, trasa vede Stromovkou a jako první si své závody odběhnou ti nejmenší v kategorii do 4 let, která startuje po poledni.

12:00 Dětské běhy
12:30 Rodinná štafeta
14:30 Start hlavního závodu (5 km a 10 km)
16:30 Vyhlášení hlavního závodu
17:00 Koncert NeverMore 68

Registrace a další informace zde www.evrosen.cz/com

kudy z nudy_small

Kdy:

21. srpna 2022
17:00 - 22:00 hod

Kde:

před Průmyslovým palácem

Vstupné:

zdarma