O nás

Průmyslový palác_header

Jsme akciová společnost Výstaviště Praha, a.s. a od roku 2015 jsme správcem areálu Výstaviště.

Představenstvo společnosti:

  • Předseda představenstva – Tomáš Hübl
  • Místopředseda představenstva – Ing. Václav Novotný
  • Člen představenstva – Ing. Jan Stanko

Současnost a plány na nejbližší roky

Výstaviště prochází zásadní proměnou na moderní společensko-kulturní areál s celou řadou volnočasových aktivit. Naší vizí je vybudovat nejlepší místo v Praze, kde trávit volný čas. Místo, které během roku nabídne nejen celou řadu parádních akcí, ale kde najdete vždy něco zajímavého, ať přijdete kdykoli.

Od roku 2019 se díky rozsáhlé rekonstrukci obnovila celá “spodní část” Výstaviště. Byly odtěženy zbytky různých již neexistujících staveb, odstraněny cesty vedoucí odnikud nikam, byla opravena cestní síť, která dostala zcela nové povrchy a také revitalizovány travnaté plochy. V této parkové části pak bylo postaveno fitness a workout hřiště, lanové hřiště pro děti, největší parkour hřiště v ČR, skateplaza pro milovníky kolečkových sportů, připravená ve spolupráci s Českou skateboardingovou asociací, zázemí dětského cykloparku nebo třeba veřejné elektrické grily. Výstaviště se více otevřelo směrem do Stromovky díky dvěma novým branám. Výraznou proměnou prochází také nabídka občerstvení, a to jak z estetické, tak i gastronomické stránky. Kompletní rekonstrukcí prošlo bistro u Maroldova panorámatu, nyní pod názvem Bistro Artyčok, u nové brány do Stromovky pak bylo postaveno zcela nové moderní bistro No.2.

Pestrou nabídku kroužků, workshopů, příměstských táborů a výstav nabízí zrekonstruované vnitřní i venkovní prostory bývalé restaurace U Primasů, nově pod názvem Ateliér Rychta. Rekonstrukcí na moderní multifunkční prostor, který bude sloužit k pořádání výstav, koncertů, konferencí nebo soukromých akcí, již prošel první z Křižíkových pavilonů. Další dva právě rekonstrukcí procházejí. Rekonstrukce se dočkalo i bývalé divadlo Spirála, v minulosti již odsouzené k demolici, které nabídne zcela unikátní prostor se sedadly pro diváky umístěnými na spirálových rampách, jenž v několika patrech obepínají kruhové jeviště. Po rekonstrukci zde bude moderní multifunkční sál pro konání hudebních a divadelních představení, konferencí a dalších společenských akcí.

Současně je v rekonstrukci i další z budov – bývalá restaurace Bohemia. Pověstnou třešničkou na dortu pak bude rekonstrukce ikony Výstaviště, Průmyslového paláce. Ta začne již co nevidět a kromě dostavby levého křídla projde celý palác kompletní rekonstrukcí extriérů i interiérů.

Ani to není ale všechno. Ve fázi studie je nyní například řešení celého prostoru Křižíkovy fontány nebo další obrovské plochy od vstupu do Výstaviště až k Průmyslovému paláci. Do budoucna je v plánu rozšíření současného plaveckého bazénu o menší bazénky pro plavání s dětmi a wellness zónu s vířivkami a saunami.

Počítá se i s celou řadou drobnějších vylepšení areálu, jako například dobudování kvalitního osvětlení ploch ve spodní části areálu s redukcí světelného “znečištění”, nový tzv. mobiliář, tj. lavičky, koše, atd., dopracování dopravního režimu v rámci areálu, tak aby byl pohyb návštěvníků maximálně bezpečný a provoz co nejvíce klidový, a řada dalších větších či menších vylepšení pro větší komfort návštěvníků. Jako třeba nové důstojné areálové WC nebo zázemí pro sportovce s relaxační zónou, šatnami a sprchami.

Přijďte se sami podívat, jak se Výstaviště doslova před očima mění na nejlepší místo v Praze, kde trávit volný čas.

Těšíme se na vás!