Ateliér Rychta
Na Výstavišti

atelier header_novy.png

Z důvodu rekonstrukce Průmyslového paláce, která probíhá v bezprostřední blízkosti Rychty, je budova uzavřena. Všechny aktivity pro děti i dospělé jsou přesunuty na Střídačku do Malé sportovní haly.

kudy na stridacku


Nový prostor pro děti i dospělé

Bývalá restaurace U Primasů z roku 1908 se po loňské rekonstrukci proměnila na prostor pro trávení volného času dětí i dospělých a dostala název Ateliér Rychta.
Rychtu naleznete za Průmyslovým palácem vedle bistra Artyčok v těsné blízkosti Stromovky. Děti tady mohou využít dětské hřiště s pískovištěm, rodiče uvítají lavičky a bistro Artyčok. Další velké dětské hřiště, pískoviště a lanové centrum je odsud vzdáleno jen pár desítek metrů v dolní části areálu Výstaviště.

Budova je rozdělena do dvou pater: ve spodní části je galerie pro pořádání výstav, v horním patře vznikl ateliér uzpůsobený pro konání kroužků, příměstských táborů, workshopů a přednášek nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pořádají se zde firemní akce nebo rodinné dny. V dopoledních hodinách využívají Rychtu školky a školy pro kreativně-vzdělávací programy.

Co najdete v okolí

  • Dětské hřiště s pískovištěm
  • Bistro Artyčok s teplými nápoji a jídlem
  • Veřejné parkoviště v areálu Výstaviště
  • Tramvajová zastávka 5 min. od budovy Ateliéru
  • Park Stromovka

Prostor Rychty si můžete pronajmout pro soukromé i firemní oslavy, párty, setkání či workshopy. Více o pronájmu najdete zde.

Historie

Pozdně secesní pavilon dvorního pivovaru U Primasů s dřevěnými prvky s decentní geometrickou dekorací se dochoval coby jeden ze dvou posledních pozůstatků velké Jubilejní výstavy Obchodní a živnostenské komory z roku 1908. Budova postavená podle návrhu Richarda Klenky, rytíře z Vlastimilu, se nachází ve svahu severně od západního křídla Průmyslového paláce. Jako jeden z mála soukromých pavilonů zůstal na Výstavišti zachován, podobně jako pavilon pivovaru v Plzni, známý pod názvem Petzoldova restaurace neboli Bohemia.

Pavilon byl postaven přibližně na místě, které bylo tradičně využíváno k pohostinství. Při výstavě roku 1891 stála zhruba na tomto místě ochutnávárna vín a kakaa, ale i cukrárna. Pojmenování „Rychta“ pochází z dob PKOJF, restaurace Staročeská Rychta zde byla i v průběhu Všeobecné československé výstavy v roce 1991.

Kde:

U Bistra Artyčok

Kdy:

Uzavřeno po dobu rekonstrukce Průmyslového paláceChcete si prohlédnout
další místa?